VisionOS 1.1 güncellemesi Apple Vision Pro’ya adeta bir can suyu oldu!

Apple‘ın son zamanlarda en çok konuşulan ürünü Apple Vision ProTeknoloji dünyasında yeni bir trend başlatan karma gerçeklik gözlüğü henüz birinci nesil olması nedeniyle bazı durumlarda can sıkan olaylarla gündeme gelebiliyor. Tabii, bu gibi sorunların donanım kaynaklı olmadığı sürece yayınlanan yeni yamalarla çözülebildiğini belirtelim. Kısa süre önce gelen VisionOS 1.1 güncellemesi tam da bunu yapıyor. Zira gelen raporlar, Apple Vision Pro’nun son güncellemeyle daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunduğunu belirtiyor.

Apple Vision Pro için gelen VisionOS 1.1 birçok sorunu çözüyor

Bu ay içinde yayınlanan VisionOS 1.1 güncellemesi Apple Vision Pro’larda yaşanan ve fazlasıyla can sıkan kararlılık sorunlarını ortadan kaldırıyor. Ayrıca, artık kullanıcıların sistem uygulamalarını Home View aracını kullanarak silebilmesine imkan sağlanıyor.

Yeni güncelleme, Apple’ın gözlüğe koyduğu ve ilk çıktığında fazlasıyla tepki çeken ”şifre sıfırlamak için Apple Store’a gidin” şartını da ortadan kaldırıyor. Bu sayede şifrenizi unutmanız durumunda gözlüğünüzü Apple Store’a götürmenize gerek kalmadan sıfırlayabileceksiniz.

Sadece bunlarla sınırlı değil. Zira yeni yapı bunlara ek olarak kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çıkaran çeşitli iyileştirmelere de ev sahipliği yapıyor. Örneğin; Persona işlevi artık çok daha gerçekci ve kapsamlı hale getirildi. Burada yeni sürümü yükledikten sonra kullanıcılardan daha iyi bir Persona görüntüsü için yeniden Persona’larını ayarlamaları istenecek.

Bununla birlikte sanal Mac ekranı özelliğinde de ciddi iyileştirmeler söz konusu. Bilindiği üzere Mac cihazınızın ekranını Apple Vision Pro’ya yansıtabiliyorsunuz. Ancak bu işlev VisionOS 1.1 sürümüne dek çok sayıda eleştiri aldı. Bunun nedeni ise yansıtılan ekranın görüntü netliğinin ve kalitesinin ciddi ölçüde düşük olmasıydı. Yeni sürümle birlikte bu sorun da ortadan kaldırıldı.

Siz Vision Pro hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x